Resultater for FYR medlemmer

Resultater for FYR medlemmer

Vil du gerne have dine resultater fra mesterskaber på hjemmesiden, så sendt en mail med info til: ti_midtgaard@hotmail.com

2020:

Ponydressur hold

3.plads:

*Emilie Grøftehauge/

Lillevangens Bella-Donna

*Sofia Olesen/Svanekærs Coco

*Ida Marie Fussing/

Strandager´s Piccoline

*Ingeborg Schou/Astarola

Ponydressur

kat. 3

Fynsk mester:

Ingeborg Schou/Robin

Ponyspring hold

2. plads:

*Emma Aamand/My little pony

*Sofia Olesen/Svanekærs Coco

*Silje Grøftehauge/CH Machine

*Mille Kjærås Pedersen/Hedemands Beauty

Ponydressur kat. 2

2.plads:

Sofia Olesen/

Svanekærs Coco

Hest dressur hold

Fynske mestre:

*Anja Nielsen/Hazel Ask

*Rie Wichmann/Uccello´s Diamond

*Nounou Nymand Schmidt/Mølgaards Rafiness

*Simon Johansen/William-D

Hest dressur individuel

2.plads

Anja Nielsen/Hazel Ask


Billede på vej

Dressurens venner

2.plads:

*Tina Skovhus Henriksen/ Phoenix Novem

*Klara Bendtsen Pedersen/Daydream

*Line Witzel/Corona Hit Jenny

*Maria Lykke Holm/Åkær Charlot

2018:
Dressurvenner cup:

Vinder af kvalifikationsrunde distrikt 7:
Tina Skovhus Henriksen/Phonix Novem , Nounou Schmidt/William D, Maiken Rønn/Rihanna, Simon Johansen/
Fynsmesterskab:

Individuel ponyspringning Kat. 3:

  • Distriktsmester Paya Kruse Kappel/Juliette

Individuel ponyspringning Kat. 2:

  • Distriktsmester Jasmin Skyggebjerg/Black Beauty

Individuel hestedressur:

  • Distriktsmester Anja Nielsen/ Fürst G

Individuel Hest spring:

  • Nr. 2 Carolin Steffen/Recon


2017:
Distriktmesterskab:

Individuel ponydressur kat.3:

  • Vinder: CecilieBelham/Chopins Gilbert

Individuel hestespringning:

  • Vinder Christina Thinggård Jacobsen/Neergaards Ci Ci Chanell

Hold hestespringning:

  • Vinder: Lotte Lundegaard Littau/Hovgaards Red Moon, Josefine Thomsen/Electric Beat, Emilie Grøftehauge/Corto Maltese, Christina Baun/Kurups Corona

2016:
Distriktsmesterskab i spring, kat. 3 pony:

  • Vinder Karopline Prahl 
  • nr. 2 Emilie Grøftehauge

Distriktsmesterskab i spring, kat. 2 pony:

  • 2.plads Chrestine Schramm-Jacobsen

Distriktsmesterskab i spring, kat. 1 pony:

  • Vinder Ceccilie Kjærulff 
  • nr. 2 Lisa Andersen

Distriktsmesterskab i spring, hest, young rider:

  • Nr 2: Cecilie Schack / Poldehøjs Leeroy

Distriktsmesterskab i dressur, kat. 2 pony:

  • Nr. 3 Celine Høger

Distriktsmesterskab holdspring, hest:

  • Nr. 3, holdet bestod af Stine Jensen / Hide Away, Isabelle Nouard / Exclusive Insight, Josefine K. Thomsen / Vivaldi af Gregersminde og Cecilie Schack / Poldehøjs Leeroy

DM for haflingere, spring u/16:

  • Vinder Jasmin Skyggebjerg / Nico A Kroggård

EM for Fjordheste, spring:

  • Vinder Stephanie C. Elster / Merkur Skovå



2015
Distriktsmesterskab for spring, hest, senior:

  • Vinder Christina Baun / Kurups Corona,
  • nr. 3 Sanne Kiilerich / Wincett Ask,
  • nr. 4: Kamilla T. Bonnez / Corto Maltese


Distriktsmesterskab for holdspring, hest:

  • Vinder, holdet bestod af Christina Baun / Kurups Corona, Sanne Kiilerich / Wincett Ask, Kamilla T. Bonnez / Corto Maltese og Line Kiilerich & Lacantino S


Distriktmesterskab for kat. 1 pony:

  • vinder Lisa V. Andersen / Hamildton