Klubmestre

Fyens Rideklub

Tarupgårdsvej 3

5210 Odense NV

Tlf: 66 17 88 50

Mail: kontor@fyensrideklub.dk

Klubmestre

Lørdag d. 14/12-2019 blev klubmestrene for 2019 fundet.

Vi takker for en hyggelig dag og ønsker alle placerede ryttere tillykke.

Pony Dressur:


Klubmester 2019:

Sofia Olesen og

Svanekærs Coco

2. plads:

Ingeborg Schou/Astarola

3.plads:

Emilie Grøftehauge/ Lillevangs Bella Donna

Bedst placeret elevryttere:


1. plads:

Emma Kieler Jensen/Othello

2. plads:

Frida Kielsgaard/Daisy

3 .plads:

Amalie Duus Pedersen/Rasmine

Hest Dressur:


Klubmester 2019:

Sofia Olesen og Fürst Carlo

2. plads:

Astrid Schou Gjaldbæk/

Eastern Lightfoot

3. plads:

Bolette Hilbert Mortensen/Miss Sunshine

4 .plads:

Ida Marie Højlund/ Eastern Lightfoot

Bedst placeret elevryttere:


1. plads:

Ella Marie M. Pilsmark/

Vibeke Fan A

2. plads:

Mathilde Møller Tvingsholm/

Sweet Tobi

3 .plads:

Jaqueline Sommer/Perlen

Pony Spring:


Klubmester 2019:

Clara Milling Haumann og Thorslunds Cirkeline

2. plads:

Enilie Ellegaard Toft/Casmir

3. plads

Amalie Søgaard/Charming De Luxe

4.plads:

Victoria Outlaw/Bob

5. plads:

Ina Badji/Daisy

Bedst placeret elevryttere:


1. plads:

Wmilie Ellegaard Toft6/Casmir

2. plads:

Victoria Outlaw/Bob

3 .plads:

Ina Badji/Daisy

IMG_1488

Hest Spring:


Klubmester 2019:

Willow Beckwith og Cadem's Shinner

2. plads:

Emilie Grøftehauge/Corto Maltese

3. plads:

Astrid Scou Gjaldbæk/

Gammelbys Lenoa

4 .plads:

Ida Pihl/Moniq OX

Bedst placeret elevryttere:


1. plads:

Ida Pihl/Moniq OX

2. plads:

Clara M. Clausen/Perlen

3 .plads:

Nadia Rebsdorf/Sweet Tobi

År

Pony

Spring

Pony

Dressur

2018

Silje Grøftehauge

Linus

Ingeborg Elisabeth Schou/

Robin

2017

Melissa Madsen

Hedemand's Kiare

Stine Horne Nielsen/

Kildegaards Celine

2016

Chrestine Schramm-Jakobsen

Baskærlunds Weltino

Stine Horne Nielsen/

Kildegaards Celine

2015

Emilie Seidler Petterson

Gribvads Lady Seventy

Jasmin B. W. Jensen/

Tinkas Boy Delich

2014

Marie Salomon

Sophie Choice

Celine Høger/

Isabella

2013

Laura Andersen/Filur

2012

Freja Birk/Sasia

2011

Cecilie Kjærulff/Amanda

2010

Anna Mary Hansen/Brentebjergs Zidane

2009

Amanda Viskum

År

Hest

Spring

Hest

Dressur

2018

Emilie Grøftehauge/

Corto Maltese

Tina Skovhus Henriksen/

Phoenix Novem

2017

Emilie Grøftehauge/

Corto Maltese

Maiken Rønn/

Uno Rhianna

2016

Stephanie Cornaby Elster/

Merkur Skovå

Camilla D.F. Christensen/

Østergaardens Chico

2015

Christina Baun/

Kurups Corona

Dorte Bech/

Fitou N

2014

Kamilla Trane Bonnez/

Corto Maltese

Dorte Bech/

Fitou N

2013

Maiken Grundt/Ellely's Quinty

2012

Celine Høger/Uni

2011

Kamilla Trane Bonnez/Corto Maltese

2010

Line Killerich/Søndervangs Millennum

2009

Anne-Maria Madsen

Fyens Rideklub       

Tarupgårdsvej 3

5210 Odense NV

Mail:kontor@fyensrideklub.dk

Tlf: 66 17 88 50

Telefontid torsdag kl.12-14